V Przegląd Piosenki Patriotycznej "Matecznik"

Podczas V Przegląd Pieśni Patriotycznej „Matecznik” zaprezentowało się dziesięć zespołów: Towarzystwo Śpiewacze ,,LUTNIA” z Dobronia, Ludowy Zespół Wokalny ,,OGRODZIANKI”, CHÓR SENIORSKI PRZY GMINNYM DOMU  KULTURY w Ksawerowie, Zespół "AKORD" z Sieradza, Zespół Wokalny Seniorów ,,Wrzos’’ z Szadku, Chór "CANTO AMICI" z Łasku, Towarzystwo Śpiewacze ,,LUTNIA” z Aleksandrowa Łódzkiego, ZESPÓŁ WOKALNY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU w Zduńskiej Woli, Chór ECHO LEŚNE z Kolumny dział. przy ŁDK W ŁASKU oraz Zespół Śpiewaczy ,,KWIATY POLNE” z Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu w Wodzieradach. Gościnnie zaśpiewał także chór dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szadku oraz Kapela "Szadkowiacy".

W jury zasiadali:

- Pan  DARIUSZ GRADOWSKI - absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Wydziału Artystycznego Instytutu Muzyki w Lublinie. Dyrygent chóralny, nauczyciel muzyki, organista. Wielokrotnie juror konkursów wokalnych. W przeszłości członek chóru Akademii Medycznej w Lublinie oraz Instytutu Muzyki - tenor.

- Pan DARIUSZ MAJ - muzyk z zawodu i zamiłowania, gitarzysta, perkusista. Przez wiele lat współpracował z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Bydgoszcz, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Kraków, estradą warszawską, krakowską, łódzką, Pagartem, ZPRami. Jako muzyk sekcyjny towarzyszący wybitnym polskim artystom estrady. Realizował liczne kontrakty zagraniczne w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kuwejcie oraz Niemczech. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych, jazzowych i akordeonowych z zespołem Marcin Janiszewski Band i Kapela Jankiel. Bandlear zespołów Obsession, Merry Go Round, Karuzela

- Pan RADOSŁAW KUBIAK - już jako dziecko śpiewał w zespołach wokalnych prowadzonych przez Waldemara Karbowiaka i Andrzeja Woźniaka odnosząc ogólnopolskie sukcesy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli w klasie gitary. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy na kierunku wychowanie muzyczne. Obecnie jest dyplomowanym nauczycielem muzyki i wieloletnim instruktorem nauki śpiewu oraz gry na gitarze.

Jury po wysłuchaniu uczestników postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce - Towarzystwo Śpiewacze ,,LUTNIA” z Aleksandrowa Łódzkiego

II miejsce - Towarzystwo Śpiewacze ,,LUTNIA” z Dobronia

III miejsce - Chór ECHO LEŚNE z Kolumny dział. przy ŁDK W ŁASKU

Wyróżnienie - Zespół Wokalny Seniorów ,,Wrzos’’ z Szadku

Wyróżnienie - Zespół Śpiewaczy ,,KWIATY POLNE” z Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu w Wodzieradach

Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe.

Więcej zdjęć: MGOK Szadek

Mat. MGOK Szadek