Aktualności

Transformacja a rozwój gospodarczy regionu

« wróć

W warsztatach udział wzięli, m.in. przedstawiciele samorządu, urzędu marszałkowskiego, Polskiej Grupy Energetycznej, radni, a także przedsiębiorcy, prezesi miejskich spółek, bełchatowska młodzież. Poprowadziły je natomiast wykwalifikowane moderatorki z Design Thinking Institute. Tematem przewodnim było zagadnienie: "Znaczenie energetyki konwencjonalnej w kontekście ryzyk zewnętrznych". Z ramienia Łódzkiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości w warsztatach uczestniczył sekretarz rady Pan Mirosław Olszewski, natomiast z ramienia ekspertów Platformy Przemysłu Przyszłości dr Błażej Mielczarek.  

- Mamy nadzieję, że dzięki realizowanemu projektowi, uda się nam z informacją o nadchodzącej transformacji dotrzeć, do jak największego grona osób. Po drugie liczymy, co jest celem dzisiejszego spotkania, że  uda się nam zrobić burzę mózgów i wypracować idee, które pomogą nam – w pewnym sensie – zaprojektować Bełchatów i region bełchatowski od nowa. Dziś część warsztatowa, praktyczna. Spotkaliśmy się w szerokim spektrum społecznym osób z naszego regionu, mamy reprezentantów różnych grup społecznych. Liczymy na owocną pracę wszystkich interesariuszy. Na listopad zaplanowaliśmy trzecie spotkanie, podsumowujące ten projekt – mówił Dariusz Stępczyńskiprezes Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. 

Wypracowane podczas warsztatów wnioski będą teraz porządkowane i analizowane przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny.