Aktualności

Nowości książkowe w naszej bibliotece

« wróć

Drodzy Państwo!

 

            Do najnowszych publikacji znajdujących się w zbiorach zduńskowolskiej biblioteki SAN, na które pragnęłabym zwrócić szczególną uwagę to:

 ,, Modele biznesu w Internecie’’ ( red. Nauk. T. Doligalski) ( 2014)

Jest to pierwsza książka przedstawiająca modele biznesu firm działających na polskim rynku internetowym. Przeanalizowano w niej modele biznesu z różnych perspektyw oraz różne podejścia do analizy modeli biznesu.

 

Gołembska E. i in. - ,, Logistyka usług’’ (2017)

Publikacja jest nowatorskim podejściem do międzynarodowej wymiany usług. Ukazuje  metody i techniki zarządzania logistycznego usługami, które pozwalają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynkach globalnych.

 Skorupska J. - ,, E-commerce. Strategie. Zarządzanie. Finanse.’’

Książka jest pierwszą na rynku publikacją z zakresu e-commerce, uwzględniającą polską specyfikę. Obejmuje zarówno aspekty strategiczne jak i finansowe handlu w Internecie. Jest wzbogacona o studia przypadków z polskiego rynku oraz o praktyczne narzędzia zarządcze.

Sznajder A. - ,, Technologie mobilne w marketingu.’’ (2014)

Autor przedstawia tu wpłye nowych technologii informacyjnych, szczególnie technologii mobilnych, na funkcjonowanie przedsiębiorstw. W publikacji szczegółowo omówiona jest istota marketingu z wykorzystaniem urządzeń mobilnych oraz najważniejsze narzędzia marketingu mobilnego. Wyeksponowane są również możliwości zastosowania informacyjnych technologii mobilnych w wybranych branżach.

Sierpińska M. i in. - ,, Controlling finansowy w przedsiębiorstwie’’ (2019)

Jest to pierwszy na rynku wydawniczym podręcznik poświęcony wyłącznie controllingowi finansowemu.              W książce przedstawiono : rodzaje controllingu finansowego, wskazano na narzędzia jakie można stosować w  ramach controllingu finansowego. Omówiono zakres, zastosowania controllingu oraz zagadnienia związane      z planowaniem i ryzykiem finansowym.

 

      Dla rozluźnienia myśli polecam następujące pozycje Tomka Michniewicza – podróżnika, dziennikarza, organizatora wielu ekspedycji.

  • Michniewicz - ,,Samsara. Na drogach których nie ma.’’
  • Michniewicz - ,,Świat równoległy.’’
  • Michniewicz- ,, Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie’’