Aktualności

Finał konkursu przełożony

« wróć

Z powodu strajku nauczycieli władze wydziału uczelni podjęły decyzję o przełożenie finału konkursu z 16 kwietnia na 22 maja br.  Mając świadomość, że jest to czas matur, każdy finalista, który nie będzie mógł uczestniczyć w finale, otrzyma nagrodę pocieszenia.

Do konkursu przystąpiło 12 szkół średnich z regionu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu, Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Urbańskiego w Złoczewie, Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymont z Ostrowa Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, V konkurs „Wiedzy o prawie i samorządzie terytorialnym” przebiega dwuetapowo. W lutym zainteresowane szkoły zgłaszały swój udział, do połowy marca był czas na przeprowadzenie etapu szkolnego, który wyłonił 41 finalistów!

Test zamknięty składał się z 30 pytań, które ułożył dr Paweł Sydor, sędzia i rzecznik prasowy Łódzkiego Sądu Okręgowego, wykładowca SAN.

Patronat honorowy nad finałem objął Starosta Powiatu Sieradzkiego pan Mariusz Bądzior.

(MySza)